بیست و یک فرمان حکومتی در کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران / دانلود فایل

تاریخ ارسال:14:22 1396/07/03
بیست و یک فرمان حکومتی در کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی

بیست و یک فرمان حکومتی در کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران

 مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهشها، این بیست و یک فرمان حکومتی که توسط دفتر مطالعات فرهنگی تدوین شده، به پیام‌های آغاز سال و بیانات مقام معظم رهبری در فروردین ماه هر سال در آستان قدس رضوی و یا در مکان‌های دیگر معطوف شده و از آنجا که اغلب بیانات نخست هر سال برای تبیین مفهومی پیام همان سال بوده، این بیانات انتخاب شده‌اند.
این بیست و یک فرمان حکومتی شامل مباحثی مانند کارآمدی نظام اسلامی، کارآمدی دولت اسلامی و تبیین شاخص‌هایی نظیر عمل به مصالح کشور، عدالت پروری، امانتداری، رعایت اولویت‌ها، پاسخگویی در مقابل مجلس و قانون اساسی، توجه به سیاست دیندارانه و پرهیزکارانه، هماهنگی دولت با مجموعه‌های نظام و توجه به کار، معنویت و اخلاق است.
این گزارش می‌افزاید: پیام‌های ابتدای هر سال مقام معظم رهبری در حقیقت مشخص کننده خط مشی کلی نظام اسلامی در آن سال است. ایشان در پاره‌ای از سال‌ها به صورت رسمی و در پاره دیگر به صورت غیررسمی عنوانی را برای سال کاری برگزیده است که این عناوین به صورت بیست و یک شاخص حکومتی- با هدف تداوم کارآمدی و کارآمدتر کردن بیشتر نظام جمهوری اسلامی- در این گزارش به طور مشروح مورد توجه قرار گرفته‌اند.

فایل را در ذیل دانلود فرمایید.

پیوستاندازه
PDF icon byst_w_ykh_frmn_hkhwmty.pdf1.73 مگابایت
CAPTCHA
سوال امنیتی
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.