نظر "جاناتان گرانف"، رئیس مؤسسه امنیت جهانی در آمریکا درباره امام خامنه ای

تاریخ ارسال:13:46 1397/03/21
نظر "جاناتان گرانف"، رئیس مؤسسه امنیت جهانی در آمریکا درباره امام خامنه ای

نخستين كنفرانس بين‌المللی خلع سلاح و عدم اشاعه شنبه 28 فروردین ماه با پیام حضرت آيت‌الله خامنه‌ای آغاز و با حضور بيش از 14 وزير خارجه، 10 معاون وزير و 8 نماينده از سازمان‌های منطقه‌ای و بين‌المللی به مدت 2 روز در تهران برگزار شد. آنچه می‌خوانید گفتاری است از جاناتان گرانف، رئیس مؤسسه امنیت جهانی در آمریکا‌، كه در حاشیه‌ی این كنفرانس و در مورد بازتاب پیام رهبر انقلاب اسلامی انجام شد. همچنین، رهبر انقلاب امروز چهارشنبه اول اردیبهشت ماه، در دیدار جمعی از پرستاران نمونه كشور، بار دیگر تهدید اتمی اوباما علیه ایران را محكوم و خواستار رسیدگی این موضوع از طریق مجامع جهانی شدند

مهم‌ترین قسمت پیام رهبر ایران به كنفرانس خلع سلاح هسته‌ای این بود كه استفاده از تسلیحات اتمی به دلیل اثر تخریبی فو‌ق‌العاده‌ و اثرگذاری بر نسل‌های آینده و نداشتن توانایی تشخیص میان نظامیان و غیر نظامیان حرام است. از همین رو من از ایشان تقاضا دارم كه نامه‌ای به تمام سران مذهبی جهان بفرستند و از آن‌ها بخواهند كه به ایشان بپیوندند و اعلام كنند كه استفاده از تسلیحات هسته‌ای غیر اخلاقی است و هیچ‌كس تحت هیچ‌ شرایطی حق استفاده از آن را ندارد. این اقدام در صورت انجام، بسیار سودمند و معنی‌دار خواهد بود.

ثانیاً مهم است كه بیش از پیش، پیام علاقه و شفقت پیامبر اسلام (ص) به‌طور صحیح در سرتاسر جهان گسترش یابد. برای این اقدام، ایشان (رهبری) می‌توانند به گفت‌وگو با سران مذهبی به‌ویژه در غرب بنشینند. ایشان این قدرت را دارند كه طلسم ترس عده‌ای از اسلام را باطل كنند. جالب است بدانید زمانی كه من به همسایگانم گفتم كه به ایران می‌روم، آن‌ها ترس وجودشان را فرامی‌گرفت. باید این را بپرسیم كه چرا مردم از ایران می‌ترسند؟

كسانی كه دارای قدرت ایمان و اعتقاد هستند، می‌توانند هر تصویری از ایران را با نفوذ در اعماق قلب مردم تغییر دهند.

مولانا یكی از محبوب‌ترین شعرا در ایران و نیز یكی از شاعران محبوب در آمریكا است.

اگر من سی‌ سال پیش به كسی می‌گفتم كه مولانا یك شاعر محبوب در جهان می‌شود، به من می‌گفتند كه دیوانه‌ام.

این نشان می‌دهد كه امروز فرصت تخریب دیوار بی‌اعتمادی و ساخت پل‌های امید و ایمان پدید آمده است. مردان اهل تقوا وظیفه دارند كه به‌خاطر موهبت‌های خداوند به آنها، بااطمینان قدم بردارند. ما نیاز داریم كه هیچ‌ كس را جدا نكنیم و امنیت را برای تمام منطقه فراهم نماییم. فتوای آیت‌الله خامنه‌ای و شفافیت اخلاقی آن یك پیام روشن به تمام جهانیان است.

منبع:http://farsi.khamenei.ir/others-note?id=9211

CAPTCHA
سوال امنیتی
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.