تلاش غرب برای مقابله با ولایت فقیه

تاریخ ارسال:15:05 1397/03/29
تلاش غرب برای مقابله با ولایت فقیه

دشمنان اسلام و ایران در 36 سال گذشته فراوان کردند، با تضعیف و نابودی نظام اسلامی روند احیای بیداری ملت‌های مسلمان را به کنترل در‌آورند و به توده‌های مسلمان،‌ در سراسر جهان القاء‌ کنند که دین، قدرت اداره و هدایت جامعه بشری را دارا نیست و ملت‌ها به ناچار باید به اندیشه‌های غربی نظیر لیبرالیسم روی آورند.

ولایت فقیه در تحلیلی دقیق، تئوری حکومت دینی است و نشان‌دهنده توانایی اسلام در تدوین تئوریک یک نظام جامع حکومتی است. بسیاری از صاحب‌نظران معتقدند که اگر انقلاب اسلامی، اصل مترقی ولایت فقیه را محور موجودیت خویش قرار نمی‌داد، نظام سلطه جهانی تا این حد نسبت به آن حساسیت نشان نمی‌داد، چرا که اگر حکومتی برپایه یک اندیشه جامعه شکل نگرفته باشد، دیر یا زود در تاثیرپذیری شدید از اندیشه‌های رایج بشری استقلال جوهری خود را از دست می‌دهد و به نوعی با معیارهای قدرت‌مندان جهانی تن درخواهد داد. 

تشکیل نظام اسلامی بر مبنای تئوری ولایت فقیه متکی بر اندیشه‌ای ناب که در مبانی قرآن مجید ریشه دارد و بر اساس فقه اصیل اسلام و فقه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) تدوین شده و استواری منطقه خود را از قرن‌ها مجاهدت فقهی علما و بزرگان دین وام گرفته است و پس از رحلت حضرت امام خمینی(ره) قدرت تعیین کننده خود را در رهبری‌های حکیمانه حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای ولی فقیه زمان، به خوبی نشان داده است.

ضدیت با ولایت فقیه در چارچوب هجوم فرهنگی غرب و روشنفکران وابسته به مبانی انقلاب اسلامی، نمودی بسیار محسوس داشته است، به گونه‌ای که تقریبا در تمامی مجامع ضد انقلاب و روشنفکران غرب‌زده و نشریات وابسته، آثار آن به چشم می‌خورد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان: https://www.yjc.ir/fa/news/5144295

CAPTCHA
سوال امنیتی
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.