علت اصرار اصلاح‌طلبان بر «ناکارآمدی نظام» چیست؟

تاریخ ارسال:13:08 1397/05/09
علت اصرار اصلاح‌طلبان بر «ناکارآمدی نظام» چیست؟

علت اصرار اصلاح‌طلبان بر «ناکارآمدی نظام» چیست؟

به گزارش مشرق،  اصلاح‌طلبان به رئیس‌جمهور روحانی رأی داده‌اند، گفته‌اند فداییان روحانی هستیم و در برابر مردم تأکید کرده‌اند که ما تضمین روحانی هستیم.

اما همین افراد امروز از این می‌گویند که روحانی اصولگراست. این اصولگرایان هستند که می‌خواهند روحانی را حفظ کنند و ما با او هیچ توافق و ائتلافی نداشته‌ایم!

از این رفتارها که بگذریم اما قضیه وجه جالب‌تر دیگری هم دارد و آن اصرارهای این روزهای اصلاح‌طلبان بر ناکارآمدی نظام و عدم بیان واقعیت‌های کشور است.

محمدرضا خاتمی، برادر لیدر اصلاح‌طلبان به تازگی در یک نشست سیاسی مربوط به حزب اتحاد ملت گفته است: «مهم‌ترین چالشی که در جمهوری اسلامی وجود دارد مسئله کارآمدی است. ما متأسفانه دچار این مشکل هستیم که یک ناکارآمدی تقریبا مورد اجماع همگان داریم که این ناکارآمدی درون خودش مشکلات زیادی را برای ما ایجاد کرده است.»

قبل از او، محمد نعیمی‌پور، از نمایندگان مستعفی مجلس ششم نیز طی سخنانی اظهار کرده بود: «مطالباتی که اخیراً در ناآرامی‌ها مطرح شد، دارای جهت گیری‌های خاص بود. اما صرف نظر از مطالبات و درخواست‌های معترضین، این اعتراضات ناشی از بحران ناکارآمدی بود...رقابت یا خصومت میان قوا و عدم هماهنگی موثر بین آنها، نفوذ جریان‌های مافیایی اقتصادی در تصمیم گیری‌های سیاسی و نفوذ نیروهایی که دارای هر سه رکن زر و زور و تزویر در بخش‌هایی هستند، باعث این ناکارآمدی شدند.»

کسان دیگری از اصلاح‌طلبان نیز در هفته‌های اخیر به این مسئله اشاره کرده‌اند.

منبع: https://www.mashreghnews.ir/news/832646

CAPTCHA
سوال امنیتی
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.